TOP 8: Kas mainījies telekomunikāciju operatoru darbībā un sniegtajos pakalpojumos?

Drukāt
Elektroniskie sakari

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apkopojusi pērnā gada elektronisko sakaru operatoru rādītājus. Mēnesī vidēji viens lietotājs patērējis 17GB interneta, kamēr īsziņu un zvanu skaits samazinājies par 30%. Kādas vēl izmaiņas notikušas pērn?

Telekomunikāciju operatoru ieņēmumi pērn sasniedz 516 milj. EUR 
Elektronisko sakaru operatoru skaits Latvijā turpina samazināties. Tomēr joprojām lielākie operatori ir SIA “LMT”, SIA “Tele2”, SIA “Bite Latvija” un SIA “Tet”, kas nodrošina 80% tirgus daļu. Kopējie 200 operatoru sniegto pakalpojumu ieņēmumi pērn veidoja 516 milj. EUR. No tiem lielākos ieņēmumus guva visi trīs mobilie operatori un fiksētais operators – SIA “Tet”.

Pieaug ieņēmumi par mobilā interneta pakalpojuma sniegšanu
Ieņēmumi pērn par mobilā interneta izmantošanu pieauga par 3,4%, pretēji fiksētajam interneta tīklam, tiem sarūkot par 5,4%.

Mobilā interneta lietotāju skaits pieaug
No SPRK apkopotajiem datiem secināms – lietotāju skaits, kuri izmanto internetu savās mobilajās ierīcēs, pieaudzis par 5%, kamēr tie, kuri izmanto fiksēto tīklu, samazinājušies par 3,2%. Vienlaikus joprojām SIA “LMT” ieņem līdera pozīcijas, nodrošinot 45% no kopējā pieslēgumu skaita Latvijā. Pēc tam seko SIA “Tele2” ar 33% pieslēgumiem un SIA “Bite Latvija” – 22%.

Zvanu un īsziņu skaits gada laikā samazinājies par 30%; labprātāk tiek izmantoti citi saziņas līdzekļi
Pērn vidēji viens lietotājs mēnesī mobilajā tīklā norunājis 2h un 57min un nosūtījis 49 īsziņas. Šie rādītāji salīdzinājumā ar 2018. gadu ir samazinājušies par 30%. Kamēr fiksētā tīklā lietotājs vidēji mēnesī norunā vien 56 minūtes.

Pieaug mobilā interneta izmantošana – mēnesī patērēti 17GB
Arvien aktīvāk pērn izmantots mobilais internets, lietotājam vidēji mēnesī patērējot 17GB, kas ir par 39% vairāk salīdzinājumā ar 2018. gada patēriņu. Vienlaikus vērojama pieaugoša tendence izmantot mobilo internetu planšetē, datorā, tai skaitā, izmantojot mobilā interneta rūteri.

Lietotājiem, kuri izmanto fiksēto internetu, pieejami lielāki ātrumi Pērn būtiski palielinājies to interneta pieslēgumu skaits, kuriem nodrošināts pieslēguma ātrums virs 200 megabitiem sekundē. Lietotājiem tiek nodrošināta arvien augstāks kvalitātes pakalpojums – ērti un ātri.

SIA “Tet” joprojām nodrošina stabilas pozīcijas balss telefonijas un interneta pakalpojumu segmentā
Balss telefonijas pakalpojumus Latvijā sniedz 53 komersanti. Stabils līderis tirgū - SIA “Tet” balss telefonijas pakalpojumu nodrošina 48% lietotāju, kamēr SIA “Latvijas Mobilais Telefons” – 17% lietotāju un SIA “Baltcom” – 3%. Savukārt interneta pakalpojumu SIA “Tet” nodrošina 55% lietotājiem, kamēr otrajā vietā ierindojas – SIA “Baltcom” ar 13%, bet trešajā – SIA “BALTICOM” ar 10%.

Interaktīvā IP televīzija – populārākais TV pakalpojums
Pērn 43% no visiem televīzijas pakalpojuma pieslēgumiem bija nodrošināti IP televīzijas platformā, aiz kuras seko kabeļtelevīzija ar 31 % pieslēgumu.

Plašāk ar SPRK apkopotajiem datiem aicinām iepazīties interaktīvajā infografikā.