SPRK izsludina konsultāciju par kopsavilkuma līguma vadlīnijām elektronisko sakaru pakalpojumiem

Drukāt
Elektroniskie sakari

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir izstrādājusi vadlīnijas projektu, pēc kurām elektronisko sakaru operatori izstrādās līguma kopsavilkumu. Tā būs veidne, kas ietvers vienota formāta informāciju par sakaru pakalpojumiem un citiem līgumā svarīgiem nosacījumiem, piemēram, cenu, līguma termiņiem u.c.

“Līguma kopsavilkums ļaus lietotājiem, izvēloties kādu no elektronisko sakaru pakalpojumiem, piemēram, mobilo internetu, pārskatāmā veidā salīdzināt tā cenu, ātruma vērtības ar cita komersanta sniegto piedāvājumu. Tas nodrošinās iespēju lietotājiem vieglāk orientēties starp pakalpojuma sniedzēju piedāvājumiem, izvēloties sev piemērotāko,” stāsta Elektronisko sakaru un pasta departamenta direktors Andris Virtmanis.

Vadlīniju projekts paredz kopsavilkumu izstrādāt par katru no pakalpojumiem, komplektiem vai tarifu plāniem atsevišķi – balss sakaru pakalpojums, īsziņas, internets, televīzija. Katrā no pakalpojuma veidiem jābūt iekļautai noteiktai informācijai – pakalpojuma nosaukumam, cenai, galvenajiem raksturlielumiem (interneta ātrums, sarunu minūtes, SMS skaits), līguma termiņš.

Ar līguma kopsavilkumu lietotāji varēs iepazīties komersanta mājaslapā, komersanta apkalpošanas vietās, tostarp komersanta pārstāvju tirdzniecības vietās.

Šādus līguma kopsavilkumus elektronisko sakaru komersanti piemēros sākot no 2020. gada 21. decembra, kā to paredz Eiropas regulējuma jeb Eiropas komisijas īstenošanas regula.

Līguma kopsavilkuma ieviešanas mērķis ir nodrošināt lietotāju informētību, pirms pakalpojuma izvēles, sniedzot lietotājam salīdzināmu informāciju par elektronisko sakaru pakalpojuma līguma būtiskākajiem nosacījumiem, kas minēts jau esošajā Eiropas elektronisko sakaru kodeksā un Eiropas komisijas īstenošanas regulā.

Ar konsultācijas dokumentu aicinām iepazīties SPRK mājaslapā. Priekšlikumus un komentārus par konsultāciju dokumentu projektu lūdzam sniegt līdz šā gada 16. novembrim, nosūtot tos uz sprk@sprk.gov.lv.