Sērijveida mērījumu rezultāti

Print

Ar sērijveida mērījumiem interneta pakalpojuma kvalitātes stabilitāti iespējams novērtēt ilgstošākā laika periodā, veicot mērījumus vienā un tajā pat vietā ar vienādiem mērīšanas nosacījumiem un tādējādi iegūstot informāciju par pieslēguma ātrumu izmaiņu dinamiku konkrētā vietā dažādos laika momentos. 

Sērijveida mērījumi tika veikti "BITE Latvija", LMT un "Tele2" mobilajos elektronisko sakaru tīklos, katru mēnesi izvēloties vairākas atsevišķas vietas Latvijā, tajā skaitā Rīgā, kurās izvietoja mēriekārtas un vismaz nedēļas garumā veica nepārtrauktus diennakts interneta pakalpojuma kvalitātes mērījumus. Sērijveida mērījumu rezultāti kopumā raksturo interneta pakalpojuma nodrošināšanas iespējas mobilā elektronisko sakaru tīklā atkarībā no noslodzes intensitātes dažādos laika momentos.

2021. gadā Regulators uz laiku pārtrauc veikt regulāros interneta kvalitātes mērījumus. Mērījumu veikšana tiks atsākta, izstrādājot jaunu interneta mērīšanas rīku, kas būs balstīts uz Eiropas elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) izstrādātā interneta mērīšanas sistēmas prototipa.

2020.gada sērijveida interneta ātruma mērījumu rezultāti:

Infogrammās attēloti sērijveida mērījumu rezultāti katrā mērījumu vietā. Iepriekšējo gadu mērījumu rezultāti pieejami arhīvā.

Mērījumu rezultāti par laika periodu no 2020. gada marta līdz jūnijam, kad valstī bija izsludināta ārkārtas situācija, nav publicēti, lai izvairītos no iespējami netipisku kvalitātes rādītāju atspoguļošanas, ko varēja ietekmēt interneta pakalpojuma pieprasījuma un pārraidītā datplūsmas apjoma pieaugums.

Kāds pieslēguma ātrums nepieciešams tipiskām aktivitātēm internetā?

Decembris ▼
 
 
 
Novembris ▼
 
 
 
Oktobris ▼
 
 
 
Septembris ▼
 
 
 
Augusts ▼
 
 
 
Jūlijs ▼
 
 
 
Jūnijs ▼
 
 
 
 
Februāris ▼
 
 
 
Janvāris ▼
 
 
 
 

Arhīvs